Fotele ergonomiczne

W zasadzie pojęcie foteli ergonomicznych dotyczy foteli przeznaczonych do pracy biurowej, a więc użytkowanych przez wiele godzin dziennie. Takie przeznaczenie tych foteli związane jest z koniecznością wielogodzinnej pracy siedzącej, która nadmiernie obciąża kręgosłup, zwłaszcza jeśli pracujący przyjmuje niekorzystną pozycję ciała. Wieloletnia praca siedząca może skończyć się schorzeniami i urazami kręgosłupa, a w codzienne pracy następuje coraz szybsze zmęczenie i spadek efektywności. Żadne z tych zjawisk nie powinno mieć miejsca dlatego sformułowano wymagania wobec foteli biurowych, które muszą mieć cechy ergonomiczne. 

w biurze

Przede wszystkim są to fotele obrotowe na stabilnej podstawie, na kółkach jezdnych. Taka konstrukcja umożliwia łatwe obracanie się i przesuwanie z całym fotelem na dużym stanowisku pracy, np. sekretarki. Nie ma potrzeby wykręcania ciała, ciągłego wychylania się i przyjmowania nienaturalnych pozycji. Fotel ergonomiczny pozwala na dostosowanie miejsca pracy (fotel+biurko+komputer) do każdej sylwetki i każdego wzrostu. Służą temu wyprofilowane i regulowane elementy fotela, przede wszystkim oparci i siedziska oraz wyposażenie w podłokietniki.

  Dobra strona dla małej firmy

Takich własnie obrotowych foteli ergonomicznych trzeba szukać w sklepach, również wtedy, kiedy potrzebujemy fotela biurowego do domu – sklep Fotele.wroclaw.pl.

 

 

(30 razy)