Dla kogo jest dieta nisko-węglowodanowa?

Dieta bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze może okazać się wybawieniem dla osób zmagających się z nadwagą lub nawet otyłością od lat. Przede wszystkim taka dieta jest prosta w utrzymaniu przez dłuższy czas. Dotyczy to oczywiście osób zdrowych. Osoby, które podejrzewają się o zaburzenia odżywiania powinny zgłosić się do psychodietetyka, który pomoże zlokalizować problem oraz zlikwidować poniżające napady wilczego głodu raz na zawsze. Zbilansowana dieta to przede wszystkim 5 zbilansowanych posiłków o w miarę stałych porach.

Jednak liczba posiłków może ulegać zmianie, w zależności od indywidualnych preferencji osoby, która jest na diecie. Przy czym taka osoba powinna pamiętać, że najlepiej jest, aby pierwszy posiłek nie zawierał zbyt dużej ilości węglowodanów. Poziom cukru we krwi w godzinach porannych jest bardzo wysoki, dlatego też nie zaleca się spożywania cukru rano. Lepszym rozwiązaniem będzie posiłek białkowo-tłuszczowy. Może to być na przykład pyszna jajecznica lub omlety z żółtym serem. Zbilansowana dieta nie wyklucza żadnego z produktów, a jedynie ogranicza ich ilość. 

Zdrowe odżywianie to zachowanie pewnej równowagi między produktami z różnych kategorii i korzystanie z produktów lokalnych. Są pewne zalecenia odnośnie rezygnacji z niektórych produktów, albo co najmniej ograniczenia, ale wynika to ze stwierdzonych w badaniach złych nawyków żywieniowych.

Czytaj – http://www.sciany.wroclaw.pl/dieta-o-niskim-spozyciu-weglowodanow/

(57 razy)